Tijdens een bijeenkomst op Begraafplaats & Crematorium Moscowa in Arnhem is op vrijdag 24 oktober een nieuwe gedichtenbundel gepresenteerd. Gedichten uit de bundel, geschreven door stadsdichter Jesse Laport, zijn bedoeld om te worden voorgedragen tijdens eenzame uitvaarten – momenten waarop er geen nabestaanden aanwezig zijn, maar waarin toch met respect en aandacht afscheid wordt genomen.
De bundel werd uitgereikt aan wethouder bestaanszekerheid van de gemeente Arnhem Marjan van Munster, locatiemanager van Moscowa Arjen van Vessem, en Matthijs van den Dolder van Uitvaartverzorging Kramer. De gedichten bieden woorden van troost en erkenning en geven uitvaartbegeleiders een waardevol instrument om elk afscheid met waardigheid vorm te geven.
“Samen met de gemeente Arnhem stelt Moscowa zich, als echte Arnhemse begraafplaats, graag beschikbaar als gedenkpark voor eenzame uitvaarten,” zegt Arjen van Vessem. “Zo willen we bijdragen aan een waardig afscheid voor iedereen – juist ook voor mensen die het in het leven niet altijd makkelijk hebben gehad. Onze dienstverlening is er voor iedereen, dus ook tijdens een eenzame uitvaart zorgen we dat alles geregeld wordt. We begeleiden het afscheid en zorgen voor een mooie gedenkplek, een korte ceremonie (met een mooi gedicht van Jesse), muziek en een moment van stilte. Want elk mens verdient aandacht, ook bij een afscheid – ongeacht wat het leven hem of haar heeft gebracht.”
Met deze bundel wil Moscowa samen met de gemeente Arnhem bijdragen aan een blijvende gewoonte: aandacht en respect tonen voor iedere inwoner, ook als die er niet meer is.
Bekijk de video van de presentatie, gemaakt door gemeente Arnhem, op onze Facebookpagina.







